• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Взаємовідвідування уроків за I семестр 2017-2018 н.р.

  Своїм педагогічним досвідом я зобов’язаний розумним, думаючим учителям,  уроки яких я відвідував й аналізував (В.О.Сухомлинський).

    Порівняння власного досвіду з досвідом колег дає можливість критично оцінити різні  варіанти досягнення мети, прискорює впровадження позитивного досвіду.

    Взаємовідвідування  уроків теоретичного та виробничого навчання є школою обміну досвідом, практичних шляхів удосконалення проведення уроків. Протягом І семестру в ліцеї було здійснено взаємовідвідування уроків педагогів різних напрямків із використанням міжпредметних зв’язків. Адже добре налагоджене в навчальному закладі взаємовідвідування уроків сприяє перенесенню кращих методів і прийомів роботи одного педагога в практику діяльності інших, надихає педагогів на пошук нових шляхів навчання, виховання, будить творчу ініціативу.

     В результаті відвідування уроків можна зробити висновки: знання  учні отримують в дискусіях, суперечках, самостійною працею, а також у співпраці з викладачем на уроці; педагоги залучають до роботи навіть найслабших учнів, а для цього стараються досягти того, щоб навчання стало особистою потребою і метою кожного учня;  використовують методи і засоби, що вмикають учнів у розумову діяльність (інтелектуальну гру, мозковий штурм, робота групами, тематичну дискусію, проблемні ситуації та інше).

     Окрім того, викладачі дійшли згоди в тому, що молодий педагог, відвідавши урок досвідченого колеги, має змогу збагатити свій педагогічний багаж, спроектувати перспективи свого професійного зростання. Побувавши на уроці у початківця, педагог зі стажем зможе порадити йому, як удосконалити роботу. Можливо, досвідчений педагог знайде щось корисне і для себе у молодшого колеги.

     Таким чином, відвідування уроків у І семестрі 2017-2018 навчальному році дало змогу не лише відслідкувати стан навчального процесу в ліцеї керівникові закладу, а й спонукати колег до обміну досвідом та удосконалення професійної майстерності.

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік