• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

       24 березня Україна та весь світ відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. 

      Метою Всесвітнього дня є проінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей  і дати  зрозуміти  людству, що чинити опір цій хворобі можна і треба. Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення  з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти  хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності  про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.

     Ситуація з туберкульозу в Україні залишається складною. В 1995 році була зареєстрована епідемія туберкульозу в Україні, і вона стрімко прогресує. Тільки  впродовж останніх років Україна потерпає від цієї хвороби. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй, щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни, щогодини вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення. З’явилась нова небезпечна форма хвороби – хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до дії лікарських препаратів.

    Напередодні   Всесвітнього дня боротьби  проти  туберкульозу, в Березнегуватському професійному ліцеї було проведено захід присв’ячений Всесвітньому дню боротьби проти туберкульозу, підготовлений викладачем Носик О.В. та за участю учнів 38 групи кухарів, з переглядом науково – популярного фільму про туберкульоз. Розповіли молоді про симптоми, перебіг і наслідки туберкульозу. Учням було цікаво дізнатись багато нового про захворювання, також учні правильно відповідали на задані питання про хворобу. Після цієї зустрічі учні розширили  свої знання як запобігти  та не захворіти на цю недугу.
     Під час епідемії від захворювання не застрахований ніхто. Разом з тим, слід пам’ятати, що туберкульоз виліковний. Від своєчасного обстеження і раннього виявлення захворювання залежить успіх лікування.
     «ПАМ`ЯТАЙТЕ! НАШЕ ЗДОРОВ`Я – В НАШИХ РУКАХ»

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік