• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Всі професії важливі, всі професії потрібні

    Доброго дня, дророгі наші гості, викладачі та учні ліцею. Державний навчальний заклад «Березнегуватський професійний ліцей» вітає вас. Ласкаво просимо до нашого навчального закладу.

   Мета: формувати в учнів свідоме ставлення до навчання, сприяти розвитку мислення та творчої активності учнів, виховувати в учнів повагу до себе, упевненість, що знання необхідні їм для отримання в майбутньому бажаної професії і визначення життєвого шляху; продовжувати роботу з родинами дітей, залучати батьків до виховної роботи в класі, пробуджувати в учнів інтерес до сімейного родоводу, розвивати ерудицію дітей, привчати до культури праці, сімейного спілкування; розвивати творчі здібності, самостійну пошукову роботу; розширяти профорієнтаційний кругозір учнів з метою примноження сімейних традицій, збереження національної культури.

    У світі тисячі професій! Як зорієнтуватись у такій їх кількості? Як обрати серед них ту, з якої розпочнеться ваш трудовий шлях, а може і залишиться на все життя? Це хвилює кожного із вас… Відомий український філософ Григорій Сковорода радив іти за покликом серця й обирати „сродну” працю, бо тільки вона може зробити „потрібне неважким, а важке не потрібним”. Вибір професії – складний відповідальний крок у житті кожної людини. Він має бути свідомим і самостійним.

     Зробити правильний вибір – значить, знайти своє місце в житті. За роки навчання в школі ви маєте змогу ознайомитися з окремими професіями на класних годинах, уроках трудового навчання, в ході екскурсій на виробництво, відвідуючи гуртки, в центрі зайнятості, в колі сім’ї і друзів.

   Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

      Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності. Розподіл професій на погані й хороші, цікаві та не цікаві, легкі й важкі – помилковий. Значення професії у житті людини залежить не від характеру роботи, а як до неї ставиться сама людина.  Професію не слід обирати за компанію. Такий вибір тільки випадково буває вдалим.

    Наш Березнегуватський професійний ліцей пропонує Вам ряд професій, які будуть актуальними завжди, адже вони існують виключно на задоволення різних потреб людини і суспільства загалом. Саме в нашому професійно-технічному закладі готують спеціалістів зі спеціальностей муляр, штукатур; слюсар з ремонту машин та устаткування, тракторист-машиніст сільського виробництва, водій автотранспортних засобів; кухар; оператор комп’ютерного набору, адміністратор. Кожна зі спеціальностей має на меті підготувати якісного працівника, майстра своєї справи.

    У кожної професії існують свої особливості, свої вимоги, потрібні індивідуальні вміння та здібності, але є одна річ, яка об’єднує абсолютно всіх людей, і це – здоров’я. У сучасному світі особливу увагу приділяють саме здоровому способу життя. Молодь все більше відмовляється від шкідливих звичок, а натомість проводить свій вільний час у спортивних залах та на спортивних майданчиках. Це свідчить про те, що суспільство впевнено крокує вперед і робить правильний вибір на користь здоров’я! Нам хочеться сказати, що і наші учні тепер можуть у повній мірі проводити як уроки фізкультури так і свій вільний час у чудовому, новому, комфортному, затишному спортзалі. В цьому році була докладено значних зусиль, заради того, щоб наші учні мали змогу займатися спортом та проводити свій вільний час з користю у новому спортивному залі!

   

    Ні для кого не є секретом, яка ситуація панує зараз в нашій країні. Але якби не було, ми повинні вірити в те, що над нашою ненькою-Україною буде мирне небо. Адже для кожної країни є найголовнішим збереження незалежності, суверенітету та життя і благополуччя населення.

  Всіх нас, наші кордони оберігають мужні захисники, які ціною свого власного життя роблять все можливе, аби ми насолоджувалися спокійним життям. Ми є майбутнім нашої країни, а тому кожен з нас зобов’язаний вміти захистити в будь-якій ситуації себе, свою родину, свою державу.

  Цього року наш ліцей отримав цінний та інноваційний подарунок за участь у конкурсі серед професійно-технічних закладів освіти, а саме – інтерактивний тир, який дає змогу кожному випробувати свої вміння точно влучати в ціль, цим самим розвиваючи свій зір та свою міткість. До того ж даний модернізований пристрій дозволяє відволіктися та провести з користю вільний час.

   Всі ми чули вислів робота-роботою, а обід за розкладом. ви можете поцікавитися, чому саме цей крилатий вислів ми пригадали. А тому, що зараз ми хочемо Вам продемонструвати майстер-клас з приготування страви. А от якої саме?

   Ні для кого не секрет, що в наш час все частіше ми надаємо перевагу стравам не української національної кухні, а скоріше кухні інших народів та країн. Чи не найбільше полюбляють наші люди японську кухню, а саме – роли.

   Зараз Ви матимете можливість стати свідками приготування смачних ролів, які з радістю приготують для Вас наші кращі кухарі. До того ж ви зможете самі повторити процес приготування ролів, що стане для Вас корисним досвідом та вмінням! А, можливо, серед Вас є такі кулінари, які вже вміють їх готувати!

   Життя проходить дуже швидко, минає пора дитинства, ми всі дорослішаємо, а щоб не допускати у майбутньому помилок та стати гідною особистістю, варто з відповідальністю обирати свою професію, слухати свій внутрішній голос, який підкаже Вам, до чого лежить душа!

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік