• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  «За наших знань багаття – уклін Вам до землі» до Дня працівників освіти

      Один з найбільш шанованих професійних свят усіх працівників освітньої сфери звичайно ж завжди був і залишається улюблений ще зі шкільних часів – День вчителя.

  О, вчителі! Невже ви не втомились
  У юні душі сіяти зерно?
  Для цього ви на світі і з’явились,
  Щоб в учнях буйно проросло воно.
  О, вчителі! І слів не підібрати,
  Епітетів, метафор, порівнянь,
  Щоб вдячності рядочки проказати
  За те, що щедро віддаєте нам.

     Підтримуючи цю добру традицію та з метою шанобливого ставлення до викладачів, майстрів, вихователів, з нагоди професійного свята працівників освітньої системи – Дня вчителя  28 вересня 2017 року в Березнегуватському професійному ліцеї відбувся святковий концерт. Учні ліцею вітали своїх викладачів, майстрів виробничого  навчання, вихователів  та інших працівників віршами, комедійними інтерв’ю, танцями та цікавими відео. Було багато позитивних емоцій, сміху і сліз радості. 

     Для інженерно-педагогічних працівників, за підтримки дирекції та профспілкового організації, було організовано екскурсію територією ІКК «Запорозька Січ», яка дала змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. Педагоги змогли відвідати житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнатись про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчути дух козацької доби.

    Екскурсанти мали можливість оглянути Дніпровська гідроелектростанція, або Дніпрогес – легендарна гігантська гребля, яка знаходиться в самому серці міста Запоріжжя. Вид на Дніпрогес викликав у нас неабияке захоплення:  довжина споруди  1300 метрів, висота – 60. Сьогодні Дніпровська гідроелектростанція – це центр міського пейзажу, історико-архітектурний пам’ятник і гарна споруда. Її будівництво почалося в 1927 році під керівництвом академіка О.В. Вінтера. Завдяки самовідданій праці тринадцяти тисяч робітників, які працювали на Дніпробуді, в 1932 році здійснено пуск її першого агрегату. Під час Великої Вітчизняної війни було знищено обладнання машинного залу Дніпрогес, а гребля була зруйнована. Відновила свою роботу електростанція лише в 1950 році, а в 1969 році почалося будівництво Дніпрогес-2 потужністю 828 МВт. Після зведення греблі рівень води в Дніпрі піднявся на 37,5 метрів, а об’єм утвореного басейну становить більше 3 мільярдів кубічних метрів. Дніпрогес складається з греблі та двох машинних залів (Днепрогес-1, Дніпрогес-2). Гребля створює перепад рівня води, а турбіни, встановлені в машинних залах, виробляють електроенергію.

      З верхньої частини греблі нам відкрився панорамний вид на колиску українського козацтва – острів Хортицю. Пронизана непереможним козацьким духом Хортиця, розкинувши свої володіння посеред широких вод Дніпра, символізує волю українського народу! Ми відвідали Запорозьку Січ – відтворений вже у наш час на північно-східному узбережжі острова образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового, насолодилися атмосферою свободи і козацьких розваг.

       Кожен, хто відвідає Хортицю назавжди усвідомить, що козацькому роду таки нема переводу!

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік