• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Художник з душею поета

    Історія мого життя становить частину історії моєї батьківщини. (Тарас Шевченко)

     Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори ТарасаШевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас. За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів,громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства,військових, політиків, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.

      Але не лише як поета ми знаємо Тараса Григоровича. Нам відомо більше 800 картин, написаних геніальною рукою Кобзаря. Щоб відкрити світ Шевченка-художника, учні І курсу Березнегуватського професійного ліцею під керівництвом викладача української мови та літератури підготували та провели захід під назвою «Художник з душею поета». Протягом свята учні на лише читали поезії Тараса Шевченка, а й розглядали найвідоміші картини митця. Окрім того, було продемонстровано міні-виставу про дитинство малого Тараса для повнішого відтворення образу великого Кобзаря.

     Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу. 

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік