• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Історія БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Серед професійних ліцеїв Миколаївської області Березнегуватський професійний ліцей – один з старіших.В вересні 1947 року за наказом обласного управління сільського господарства Новобугська школа механізації була переведена в с.Березнегувате ( наказ № 339 від 05.09.1947 р. ) Директором був призначений Шатрава Д.І., завідуючим навчальною частиною – Зубко Г.Ю., завідуючим навчальними майстернями – Висоцький М.І. Розташувалися в приміщенні колишньої агрономічної школи, яка знаходилась на околиці села.

  В корпусі було 5 навчальних класів, невелика бібліотека, директорська, учительська разом з бухгалтерією. Контингент учнів був в основному з сіл району та області, багато було демобілізованих воїнів. Готували трактористів, дизелістів, ремонтників, бригадирів тракторних бригад.

  Були тяжкі післявоєнні роки. Силами курсантів та працівників, у вільний від занять час, почали будувати майстерні, гаражі, їдальню, клуб.

  Пізніше почали допомагати обласні організації.Училище розширювалось. В 50-х роках було закріплено 300 гектарів орної землі, на якому було організовано навчальне господарство.

  Рішенням виконкому Березнегуватської райради депутатів трудящих училище було прикріплено до колгоспу ім.Хрущова тим, щоб курсанти виконували весь комплекс робіт на полях і тваринницьких  фермах.

  В шестидесятих роках на території училища були побудовані 2 склади для зберігання зерна, водомаслогрійка, три великих підвали. Поповнилась і матеріальна технічна база : 2 автомобілі, 3 зернових комбайни, 2 бавовнозбиральні комбайни, трактори МТЗ-1, МТЗ-2, “Універсал”, 2  СТЗ НАТИ, 2 ДТ-54, 3-КДП, 1-С-60.

  Вся техніка знаходилась на земляних майданчиках під відкритим небом, гуртожитку не було, всі учні проживали на квартирах.

  В училищі велась підготовка трактористів і комбайнерів з 6-ти місячним строком навчання і 2 групи з 8-ми місячним строком підготовки.

  Сухі стислі цифри, перелік, інформації про минулий час, але вони є початком відліку життя цілого покоління викладачів, майстрів, учнів.

  В 1965 році побудований гуртожиток на 100 місць. В 1970 році своїми силами побудовано 12 гаражів, 2 навчальних класи, слюсарний цех. В 1974 році – новий навчальний корпус на 420 місць.

   

  Від короткострокової підготовки училище переходить на підготовку з 1, 1,5 , 2-річним строком навчання :

  –   трактористів-машиністів широкого профілю;

  –   люсарів по ремонту тракторів, автомобілей і сільськогосподарських машин;

  –   електромонтерів сільськогосподарської електрофікації і зв’язку

  З 1974 року училище переходить на підготовку спеціалістів з строком навчання 3 роки і отриманням середньої освіти.

  Крім названих професій почали готувати і майстрів овочеводів, кухарів, майсрів сільського будівництва. Також вели підготовку спеціалістів без отримання середньої освіти :

  –   тракторист-машиніст;

  –   оператор АВМ;

  –   комбайнер;

  –   водії автомобілів

  Йшли роки, мужнів колектив. Кадри в усі роки відігравали головну роль, і добре те, що третя частина працівників були крлишні випускники , які закінчували технікуми, інститути і поверталися в рідні стіни викладачами та майстрами.Це такі як Шульженко Н.В., Авраменко Ю.В., Христенко М.О., Радзівон В.У., Бабай М.В., Галинкін В.В., Вензліцький О.Ю., Авраменко І.В.,Вовк І.В. та ін.

  Кожна людина своїм життям, своєю працею, вчинками залишає в людській пам’яті глибокий слід.

  Так пам’ятають Будулуцу Є.Г.-викладача по підготовці електромонтерів сільськогосподарської електрофікації та зв’язку.

  До сих пір пам’ятають ті роки коли в училищі було в достатній кількості овочів для їдальні.Це була заслуга викладача Омельчак О.О. і майстра виробничого навчання Пономарьова О.Ф. та Мальчикової Г.Ф., які були провідними спеціалістами по підготовці майстрів овочеводів.

  Не одне покоління комбайнерів та трактористів підготували Шаповалов Г.Г., Покотьолов В.А., Пятницький І.П., Швець М.О., Широкий Я.І. та ін.

  Інженерно-педагогічні працівники і вихованці училища завжди гідно відстоювали честь свого навчального закладу. У минулі десятиріччя щоліта, разом зі своїми наставниками – майстрами виробничого навчання Марчуком П.В., Прохоровим О.І., Калачовим В.І. та іншими, групи учнів трактористів працювали на збиранні врожаю в Казахстані.

  Викладачі  спеціальних дисциплін Михайлов М.В. і Фурман П.В.  навчали тракторній справі дітей Анголи.Литвиненко О.П. виконував інтернаціональний долг в Афганістані. Викладач спецдисциплін Чиженко В.П. в трагічні дні чорнобильських подій був в рядах ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Новою сторінкою у діяльності училища стало перетворення його в середній навчальний заклад. Колектив поповнився викладачами з вищою освітою.Велика увага стала приділятися методичній роботі, пошукам передових методів навчання і виховання учнівської молоді. Викладачі оформили навчальні кабінети , розробили дидактичний матеріал, який постійно оновлювали та доповнювали.

  Гордиться училище і своїми героями.В свій час  училище закінчив Герой Соціалістичної Праці, відомий механізатор Анатолій Покотьолов. Нагороджені орденами Леніна та Трудового Червоного Прапора Іван Галюк, Іван Шмальдій, Іван Колток. В стінах училища вдосконалювала свої механізаторські навички заслужений механізатор України Надія Стоян.

  Славний навчальний заклад і своїми династіями.В різні роки працювали Заїкін С.І., Дмитренко В.П., Омельчак О.О, Авраменко О.В. Їхні діти прийшли на зміну батькам. На доброму рахунку і сім’я Вензліцьких.Більше 20 років працює столяром Юрій Іванович.Його син Олег закінчив училище і після закінчення Новобугського сільськогосподарського технікуму працює майстром виробничого навчання.В свій час працювали батько і син Мальчиков І.Н. та Мальчиков П.І., мати та донька Івершень Л.О. та Івершень В. В.  На зміну батьку Авраменку О.В. прийшов на роботу Авраменко В.О., який працює інженером з техніки безпеки.

  З 15.03.06. наказом Міністерства освіти і науки №186 від 15.03.06.”Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Миколаївської області” був змінений тип професійно-технічного закладу на Березнегуватський професійний ліцей.

   

   

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік