• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  130 річчя з Дня народження українського письменника, біолога, ентомолога Олександра Неприцького-Грановського

       7 листопада в Березнегуватському професійному ліцеї відбувся захід присвячений 130 річчю з Дня народження українського письменника, біолога, ентомолога Олександра Неприцького-Грановського.

        Олекса́ндр Анастасійович Грано́вський (також Грановський-Неприцький, псевдонім — Олександр Авратинський зоолог-ентомолог (США) і публіцист, український поет. Дійсний член НТШ та УВАН, голова Організації Відродження України. Справжнє прізвище — Неприцький.

   Народився 4 листопада 1887 р. в с. Великі Бережці (тепер Кременецького району на  Тернопільщині) в родині коваля. Був знайомий із Оленою Пчілкою, Є.Чикаленком, Лесею Українкою,Михайлом Грушевським, Олександром Олесем. У 15 років став членом РПУу. Перевозив з Галичини нелегальну літературу і поширював її у Східній Україні.

     У 1913 р. через політичне переслідування царською владою емігрував на Захід і після тривалих поневірянь осів у США. Тут він працював у золотій копальні, воював добровольцем в американській армії. Закінчив вищий Агрономічний коледж у м. Форт-Коллінз (1918), навчався у Сорбонському університеті (1919) (Париж) Олександр Грановський був активним громадським діячем: 1945 року у складі американської делегації брав участь в установчій конференції ООН, співпрацював з ЮНЕСКО, був обраний до Політичної Ради Українського Конгресового Комітету Америки.

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік