• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  9 грудня – Міжнародний день пам’яті жертв геноциду, вшанування їх гідності і запобігання цьому злочину

      Напередодні 9 грудня в ліцеї було проведено захід, присвяченому Міжнародньому дню пам’яті жерт геноциду, вшанування їх гідності і запобігання цьому злочину, підготовлений викладачем Носик О.В. та за участю учнів 37 групи кухарів, з переглядом історичних фільмів.

      Геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права. Головна відповідальність за попередження і припинення геноциду покладається на державу, в якому цей злочин вчиняється.
       На Всесвітньому саміті 2005 року глави держав та  урядів одноголосно підтвердили, що «кожна держава зобов’язана захищати своє населення від геноциду, військових злочинів, етнічних чисток і злочинів проти людяності». Якщо та чи інша держава «явно виявиться не в змозі» захистити своє населення від зазначених злочинів, міжнародне співтовариство готове зробити колективні дії через Раду Безпеки і відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй.
       У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН постановила проголосити 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину. Ця дата була приурочена до прийняття Конвенції  про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього.

      Геноцид здійснювався в різних  частинах світу і в різні часи. Упродовж останніх 100 р. до найчисельніших жертв геноцид призвів на територіях тоталітарних політичних режимів (зокрема, в умовах нацистської Німеччини, комуністичних СРСР, Китаю, Кампучії, під час правління Саддама Хусейна в Іраку, в Османській імперії в часи Першої світової війни).

   

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік