• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Основні напрямки роботи бібліотеки

   У формуванні професійної компетентності робітничих кадрів значну роль відіграє бібліотеки професійно-технічного навчального закладу.

  У своїй діяльності бібліотека ліцею керується Конституцією України, Законом України «Про бібліотеку і бібліотечну справу» від 27.01.95 р.№ 32/35-ВР, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, чинним законодавством, нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури і туризму України, що визначають основні напрямки роботи бібліотек освітянської галузі. Усі процеси в роботі бібліотечного комплексу виконуються згідно з керівними та нормативними документами: Інструкція Міністерства культури і туризму України від 03.04.07. №22; «Бібліотечна статистика. Міждержавний стандарт Гост 7.20-2000; Інструкція «Про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури» від 15.06.95 р.№ 119-217; «Про віднесення до бібліотечних фондів»: Лист Державного казначейства України від 22.09.05 р. № 07-04/1827-7745; Типова Інструкція «Про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ» Державного казначейства України і Міністерства економіки України від 10.08.01 р. № 142/181, планом роботи ліцею.

  Зазначимо основні напрямки роботи нашої бібліотеки:

  • забезпечення учнів та викладачів україномовними підручниками із загальноосвітніх і спец. дисциплін;
  • задоволення потреб учнів у художній, довідковій, науково-популярній та методичній літературі;
  • oперативне забезпечення учнів, викладачів та майстрів в/н інформацією бібліотечного характеру (тематичні книжкові виставки, інформаційні полички та куточки інформації);
  • всебічна участь у виховній роботі, направленій на формування освіченої творчої особистості, здібностей учнів, формування готовності і здатності до самоосвіти (бібліотечні години, читацькі конференції, круглі столи, години спілкування тощо).

  Для цього в бібліотеці створена картотека періодичних видань з найактуальніших питань сьогодення; картотека нових підручників по предметам. Бібліотека знаходиться в будівлі гуртожитку, в окремому приміщенні, має читальну залу, книгосховище. У бібліотеці є необхідний фонд підручників загальноосвітньої та професійної підготовки, художньої, методичної літератури, а також періодичних фахових видань.

   

   

   День пам`яті жертв голодомору

  27.11.2015 р. бібліотекар ліцею Титаренко А.Б. провела виховну годину  “Пам`ять про людей, що загинули від голоду” серед учнів I курсів. Метою даного заходу було: згадати події 1932-1933 рр. та вшанувати загиблих. Також Альона Борисівна, використовуючи копії матеріалів з Миколаївського архіву зробила виставковий стенд.

   

        З метою просвітницької діяльності, бібліотекар разом з учнями підготувала стенди: «Любіть Україну!», присвячений Т.Г. Шевченку, «Фашистські табори смерті-геноцид проти людства».

   

   

   

   

  Виставка, присвячена життю та творчості Т.Г.Шевченка

   

  Інформаційна хвилинка: «Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.»

             Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів  — пам’ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу

  11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

          Концентраці́йний та́бір — табір-в’язниця для військовополонених і цивільних у воєнний час або у країнах з тоталітарним режимом.

          Вини́щувальний та́бір, також Та́бір сме́рті — поширена у післявоєнній

  історичній і публіцистичній літературі кваліфікація кількох нацистських

   концентраційних таборів, призначених для масового знищення різних груп населення: євреївциган, військовополонених тощо.

         Звичайно у це число включають шість таборів: АушвіцТреблінка,

  БелжецьСобіборХелмно та Майданеку Польщі. Список не вичерпний, окремі автори доповнюють його таборами Ясеновац в Югославії та Малий Тростенець у Білорусі.

         Концентраційні табори були обладнані як місця страти ще до розробки планів масового винищення. Знищенню чи «особливій мірі», піддавалися різні групи ув’язнених. Практикувалася у таборах так звана програма евтаназії, відповідно до якої душевнохворі та хронічно хворі вбивалися ін’єкцією отруйних речовин. Лікарі концентраційних таборів вбивали непрацездатних за допомогою внутрішньовенного вливання фенолуевіпана натрію та синильної кислоти. Такими ж методами велася боротьба з епідеміями. У жіночому таборі

  Равенсбрюк  вагітних відправляли у газові камери чи примусово робили аборт.

          Головними елементами таборів смерті були газові камери та крематорії. Нацисти сконструювали газові камери, щоб підвищити ефективність масових вбивств і зробити процес більш безособовим для катів. Вперше газові камери стали застосовуватися ще під час програми евтаназії психічно хворих німців у вересні 1939 – кінці літа 1941 років.

         Типова послідовність дій, що відбувалися в Аушвіці та Майданеку над цивільними особами єврейської та циганської національностей відразу після прибуття (в дорозі багато людей вмирало у вагонах від спраги та задухи): відбір на негайне знищення на виході з вагонів; негайна відправка відібраних для знищення в газові камери. У першу чергу відбирали жінок, дітей, людей похилого віку і непрацездатних. Тіх, хто залишався чекала каторжна праця, голод. Тих, хто хворів або просто слабшав від голоду, негайно відправляли в газові камери. Так у комплексі таборів Аушвіц було сім таких газових камер.

  У Треблінці, Белжец, Собіборі в живих тимчасово залишали лише тих, хто допомагав прибирати з газових камер і спалювати трупи, а також сортувати речі вбитих, і тих, хто обслуговував охорону таборів. Всі інші підлягали негайному знищенню.

  Попіл Чорнобиля

  Бібліотекар ліцею Титаренко А.Б. провела виховну годину в 37 групі «Кухар»: «Попіл Чорнобиля», присвячену пам’яті про трагедію 1986 року.

  Сценарій виховного заходу:

  Чорнобиль 1986-2016 (110 KiB)

   

  День Європи в Україні

  З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

  Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

  9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

  Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

  У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

  До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

  Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

  В 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

  Інформаційна хвилинка День Європи (196 KiB)

   

  28 жовтня – 72 річниця визволення України від німецько-фашиських загарбників

  28 жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від німецько-фашиських загарбників. Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. В Березнегуватському ліцеї бібліотекар Титаренко А.Б. разом з учнями – Ковчинською Аліною та Осіповим Валерієм, провели урочистий захід, присвячений  цій історичній події. На захід були запрошені учні та педагогічні працівники ліцею.

  Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.

  Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам’ять про них житиме вічно!

   

  День партизанської слави

  Свято партизанської слави встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників, увічнення їхньої пам’яті…».

  Про це сказано в Указі Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року N1020/2001. До цієї дати бібліотекар Титаренко А.Б. підготувала стенд про підпільників Миколаївщини.

   

  День Гідності та Свободи 

  День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).  Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. До цієї дати бібліотекар Титаренко А.Б. підготувала стенд.

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік