• Тел: (05168)9-22-46
  Факс: (05168)9-21-53
  e-mail: litsey35@meta.ua

  Методична проблема, над якою працює психолог:

  «Формування в учнів ліцею установки на здоровий спосіб життя та повноцінний розвиток особистості».

           Робота психолога спрямована на:

  •  створення психолого-педагогічних умов для повноцінної реалізації особистісного, інтелектуального й фізичного потенціалу учнів ліцею;
  •  психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів та адміністрації ліцею;
  •  підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, батьків, педагогічних працівників;
  •  створення психолого-педагогічних умов для виховання учнівської молоді та психологічний супровід статевого виховання підлітків;
  •  збереження психічного здоров’я учнівської молоді, розв’язання специфічних вікових проблем учнів, протидія девіантним тенденціям у їх поведінці.

   

  Основні напрямки діяльності психологічної служби ліцею:
  1. психодіагностична робота;
  2. консультаційна робота;
  3. корекційно-відновлювальна та розвивальна робота;
  4. психологічна просвіта;
  5. організаційно-методична робота;
  6. зв’язки з громадськістю.

  Пам'ятка Здоров’язберігаюча компетентність педагога (112 KiB)

  Презентація “Формування здоров’язберігаючої компетентності у педагога”.

  2012-2013 навчальний рік

     Згідно  Указу Президента України від 23.04.2013 № 229 «Про План заходів щодо реалізації у 2013 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки» в Березнегуватському професійному ліцеї  19 червня 2013 року було проведено семінар  з елементами тренінгу для учнів III курсу на тему: «Підготовка до співбесіди. Основи самопрезентації». Мета проведення семінару: розв’язання актуальної проблеми працевлаштування та зайнятості випускників ліцею.

  Детальніше дивіться фотоматеріали.

  2013- 2014 навчальний рік

  В 2013-2014 навчальному році заплановано проведення тренінгу для учнів третього курсу «Проектування професійного успіху»  мета якого: навчити учнів  саморегуляції, самопрезентації та самовдосконаленню, основ підприємництва,

  Основні поняття: культура праці, професійне становлення особистості, професійна кар’єра.

  Програма тренінгу розрахована на 22 годин, заняття проводяться щотижня з учнями третього курсу.

  Детальніше дивіться фотоматеріали.

  ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ (17 KiB)

  За час проведення тренінгів учні уже сформували уявлення про професійні компетенції, розширили своє уявлення про особливості різних професій, спробували себе в ролі профконсультанта для інших учасників тренінгу, стали більш впевненими в собі і здобули багато позитивних емоцій; навчилися грамотно складати  резюме та  успішно проходити співбесіду.

  10 січня 2014 року  для педагогічних працівників ліцею проведено теоретично-практичне заняття з елементами тренінгу «Синдром професійного вигорання – проблема часткова чи закономірна?»

  Мета: розуміння проблеми професійного вигорання і формування усвідомлення наслідків цього негативного феномена для особистості педагога.

  Детальніше дивіться фотоматеріали.

   

  2014- 2015 навчальний рік

  З 26 листопада по 10 грудня  в Березнегуватському професійному ліцеї пройшла Всеукраїнська акція  «16 днів проти насильства» . Основними завданнями акції були:

  –                        привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім`ї та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем;

  –                        активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, установ та організацій різних форм власності щодо викорінення домашнього насильства;

  –                        формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

  В рамках цієї акції в навчальних групах ліцею  були проведені виховні години на тему «Агресія – перший крок до насильства». Мета  виховної години:  обговорити з дітьми причини та наслідки проявів агресивності, показати прямий зв’язок агресії та насильства;  формувати навички правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку; розвивати мовлення учнів, елементи логічного мислення; виховувати толерантність у ставленні до людей, кращі людські якості.

  На рівні навчального закладу був проведений конкурс малюнків «Світ без насильства».

  Також для учнів було проведено заняття  з елементами тренінгу  «Як діяти в ситуації ризику». Головна мета заняття закріпити знання про ситуації ризику та про те, як протидіяти соціальному тиску, відстоювати свою позицію, впевнено відмовляти.

  Детальніше фотоматеріали.

  2016- 2017 навчальний рік

  25 листопада 2016 року в  Березнегуватському професійному ліцеї  стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля» та проходила згідно такого плану :

  п/п

  Назва заходу Термін виконання Відповідальні
  1. Оголошення плану заходів 25.11.2016 Практичний психолог
  2. Демонстрація відеороликів щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля 25.11.2016 Практичний психолог
  3. Анкетування учнів «Будуємо дім без насильства» 28.11.2016 Практичний психолог
  4. Тематичні виховні години з питання :

  «Попередження  та розповсюдження СНІДу та ВІЛ»

  01.12.2016 Класні керівники
  5. Тематична газета « Ми проти жорстокого поводження з дітьми» Конкурс малюнків «Світ без насильства» 28.11.2016  –

  10.12.2016

  Класні керівники
  6. Тренінг « Шляхи протидії торгівлі людьми»

  Створення соціального ролика учнівським самоврядуванням на тему: «Трафікінг – торгівля людьми»

  02.12.2016 Практичний психолог

  Заступник директора з НВихР

  7. Тренінгове заняття для учнів «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі» 05.12.2016 Практичний психолог
  8. Круглий стіл на тему: «Насилля в сім’ї як соціальна проблема» 06.12.2016 Практичний психолог
  9. Година спілкування на тему:«Мій світ без жорстокості та насильства» 07.12.2016 Практичний психолог
  10. Демонстрація відеороликів щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля 08.12.2016 Практичний психолог
  11. Кінофільм: «Я сюди більше ніколи не вернусь», «Світ має бути без насилля» 09.12.2016 Класні керівники
  12. Закриття акції «16 днів проти насильства» 10.12.2016 Практичний психолог

   

  Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції    25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

  Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Інженерно-педагогічним колективом та психологом БПЛ  була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.

  Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного стенду «Захисти життя – зупини насильство!».

   До уваги учнів було розповсюджено буклети «Дитинство проти насильства». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні?». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в ліцеї». Було проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків, психологічних тренінгів. Відбулась зустріч із працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Фурдак Т.В. на якій провелась лекція з елементами бесіди «На захисті дитини від насильства стоїть закон».

  У рамках акції відбулися такі заходи: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «міфи і факти»; урок здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ» . Відбувся тренінг з учнями « Шляхи протидії торгівлі людьми»,присвячений торгівлі людьми, а також в учнів була можливість переглянути фільм «Небезпечна гра».

  На підтримку дітей-інвалідів Березнегуватської ЦРЛ пройшла акція «Допоможемо разом», у ході якої було зібрано кошти 1346 грн. на подарунки для дітей Центру соціальної реабілітації Березнегуватської ЦРЛ та організовано свято присвячене Міжнародному Дню інвалідів.

  Закінчилась акція «16 днів проти насилля» відкритим уроком « Права людини».

  Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім’ї – завдання, яке стоїть перед інженерно- педагогічним колективом та психологом ліцею. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини.

  Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

  Коментарi

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  *    

  © Березнегуватський професійний ліцей 2022 рік